Basic info
rozměr | 10 x 8 x 1,5 cm |
technika | opuka, akryl |
About
Ilustrátorka, výtvarnice, režisérka a scénáristka animovaných filmů.
Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Vysokou uměleckoprůmyslovou školu v Praze, v rámci studií na VŠUP (stáž na Humberside University ve Velké Británii, obor animovaný film). Její pětiminutový absolventský film „Biograf“ byl promítán a oceněn na mnoha světových festivalech, jakož i další následné filmy: „Bajky ze zahrady“, „Hra“, „neŠťastné narozeniny Péti Fotky“, „Byla 3x jedna princezna“.
Pro ČT natočila 26dílný autorský večerníček „O Kanafáskovi“. Kromě filmové tvorby se úspěšně věnuje ilustraci, spolupracuje s předními českými autory Petrem Stančíkem, Radkem Malým, Alenou Mornštajnovou, Markou Míkovou, Evou Papouškovou aj... (ilustrovala např.: „Kabát a kabelka“, „Sára Kalmita“, Kosprd a Telecí“, „Strašidýlko Stráša“, „ H2O a tajná vodní mise“, „Harry Potter“, „Vombat Jirka“, „Cílovníci“, „František z kaštanu, Anežka ze slunečnic“, aj.) Dlouhodobě spolupracovala s básníkem Pavlem Šrutem. Společně vytvořili knihy:„Pavouček Pája“, „Veliký tůdle“, „Příšerky a příšeři“, „Verunka a kokosový dědek“, „Pan Kdybych hledá kamaráda“, „Lichožrouti“, „Lichožrouti se vrací“, „Lichožrouti navždy“… aj. Je autorkou původní podoby Lichožrouta coby živočišného druhu, která dala vzniknout úspěšnému animovanému dobrodružnému filmu „Lichožrouti“, jehož je režisérkou, výtvarnicí a spoluscénáristkou.
Získala mnoho tuzemských i mezinárodních ocenění (Nejkrásnější kniha roku 2004, 2009; Trilobit 2004, 2016; Cena Noci s Andersenem 2010; Anifest 2011 - Cena za nejlepší animovaný seriál – O Kanafáskovi; White Raven 2011, 2015; Výroční cena nakladatelství MF 2017; Chicago International Childrens´s Film Festival 2017; Telangana International Childrens´s Film Festival 2017 a další.)
Author
Ilustrátorka, výtvarnice, režisérka a scénáristka animovaných filmů.
Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Vysokou uměleckoprůmyslovou školu v Praze. V roce 1995 studovala animovaný film na Humberside University ve Velké Británii.
Její pětiminutový absolventský film „Biograf“ byl promítán a oceněn na mnoha světových festivalech, jakož i další následné filmy: „Bajky ze zahrady“, „Hra“, „neŠťastné narozeniny Péti Fotky“, „Byla 3x jedna princezna“.
Pro ČT natočila 26dílný autorský večerníček „O Kanafáskovi“.
Kromě filmové tvorby se úspěšně věnuje ilustraci, ilustrovala např.: „Kabát a kabelka“, „Sára Kalmita“, Kosprd a Telecí“, „Strašidýlko Stráša“, „H2O a tajná vodní mise“, „Harry Potter“, „Vombat Jirka“, „Cílovníci“, „František z kaštanu, Anežka ze slunečnic“, aj.
Dlouhodobě spolupracovala s básníkem Pavlem Šrutem. Společně vytvořili knihy: „Pavouček Pája“, „Veliký tůdle“, „Příšerky a příšeři“, „Verunka a kokosový dědek“, „Pan Kdybych hledá kamaráda“, „Lichožrouti“, „Lichožrouti se vrací“, „Lichožrouti navždy“… aj.
Je autorkou původní podoby Lichožrouta coby živočišného druhu, která dala vzniknout úspěšnému animovanému dobrodružnému filmu „Lichožrouti“, jehož je režisérkou, výtvarnicí a spoluscénáristkou.
Získala mnoho tuzemských i mezinárodních ocenění.