#25

Adolf Chwala
(1836 – 1900)

Alpská krajina s divokým potokem

Chwala Adolf | Alpská krajina s divokým potokem (velký formát)
#25

Adolf Chwala
(1836 – 1900)

3 limits
692 zobrazení
Sold for
230 000 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Starting price: 120 000 Kč
29. 5. 2023 20:00

Basic info

rok díla
1865-1867
olej na plátně
96 x 76 cm
vpravo dole
rámováno
expertíza
Odborný posudek: PhDr. Šárka Leubnerová
datum narození
1836-1900

About

1865-1867 | olej na plátně | 96 x 76 cm | signatura: vpravo dole | rámováno | Odborný posudek: PhDr. Šárka Leubnerová

Author

Adolf Chwala (Chvála) se narodil 4. dubna 1836 v Praze a zemřel 14. března 1900 ve Vídni. Byl českým malířem. Jeho jméno bylo omylem zapsáno jako Anton Chwala na Akademii, a v jeho pase bylo uvedeno jméno Adolf Chwala, známý jako Faltus.

Narodil se v rodině kloboučníka a začal studovat na pražské Akademii v roce 1851. Později studoval krajinářství u Maxe Haushofera. V roce 1864 se přestěhoval do Vídně, kde se oženil s Josefou Procházkovou a měl osm dětí. Během svého života cestoval mezi Čechami, Moravou, Rakouskem a Bavorskem.

Adolf Chwala vynikal v krajinomalbě a patřil k významným absolventům Haushoferovy krajinářské školy. Jeho dílo zahrnuje romantické krajiny, realistickou malbu a pozdní romantismus. Často maloval řeky, jezera a alpské scenérie. Získal uznání a stal se ceněným specialistou na nokturna, obrazy s jezerní krajinou a loďmi osvícenými měsícem. Vystavoval v Praze i ve Vídni a zanechal významnou stopu ve světě malby.

You might also like

Show the entire selection