Basic info
signatura | Signováno LD |
technika | Olej na sololitu |
rozměry | 35x68 |
rám | Rám |
zachovalost | Dobrý |
rok | Nedatováno |
popis | Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby a později u Vladimíra Pukla. Kvůli politickým prověrkám následujícím po únoru 1948 byl však s dalšími studenty ze škol vyloučen. Vzdělání dokončil v oboru scénografie na Akademii múzických umění. I přes náročné podmínky dané dusným prostředím 50. let se stal významnou osobností české výtvarné scény a dodnes je známý především pro své lidové náměty. |
další info | Potvrzení pravosti díla Jaromír Zemina |
About
Zátiší
Author
Studoval na AVU malbu u V. Nechleby, grafiku u V. Pukla a scénografii u F. Tröstera. Během života se prosadil jako malíř, kreslíř, grafik i scénický výtvarník. Byl výborným koloristou a zaujal svými portréty a autoportréty. Věnoval se různým grafickým technikám (hlavně linorytu), ale i ilustracím a tvorbě plakátů. Mimo jiné pracoval jako scénograf pro divadlo Semafor a Rokoko. Spolupracoval ve skupinách Máj 57, SČUG Hollar a Křižovatka. V začátcích malířské tvorby hledal inspiraci v lidovém umění, později se zajímal především o moderní umění (inspirace H. Matissem a dalšími).