#160

Richard Fremund
(1928 – 1969)

Zátiší

Richard Fremund (1928-1969)
Richard Fremund (1928-1969)
Richard Fremund (1928-1969)
Richard Fremund (1928-1969)
Richard Fremund (1928-1969)
#160

Richard Fremund
(1928 – 1969)

Zátiší

Mimořádná aukce / Malba
No limits
133 zobrazení
Not sold
55 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 5. 2023 18:00

Basic info

Signováno LD
Olej na sololitu
rozměry
35x68
Rám
Dobrý
Nedatováno
popis
Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby a později u Vladimíra Pukla. Kvůli politickým prověrkám následujícím po únoru 1948 byl však s dalšími studenty ze škol vyloučen. Vzdělání dokončil v oboru scénografie na Akademii múzických umění. I přes náročné podmínky dané dusným prostředím 50. let se stal významnou osobností české výtvarné scény a dodnes je známý především pro své lidové náměty.
další info
Potvrzení pravosti díla Jaromír Zemina

About

Zátiší

Author

Studoval na AVU malbu u V. Nechleby, grafiku u V. Pukla a scénografii u F. Tröstera. Během života se prosadil jako malíř, kreslíř, grafik i scénický výtvarník. Byl výborným koloristou a zaujal svými portréty a autoportréty. Věnoval se různým grafickým technikám (hlavně linorytu), ale i ilustracím a tvorbě plakátů. Mimo jiné pracoval jako scénograf pro divadlo Semafor a Rokoko. Spolupracoval ve skupinách Máj 57, SČUG Hollar a Křižovatka. V začátcích malířské tvorby hledal inspiraci v lidovém umění, později se zajímal především o moderní umění (inspirace H. Matissem a dalšími).

You might also like

Show the entire selection