Základní údaje
Bližší informace | www.brazdaart.cz |
Údaje o kamínku: | Ve vodě, akryl, 9,5 x 7,5 cm |
Popis
O autorovi
Jiří Brázda se narodil 9. května 1952 v Teplicích. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze (1967–1971) a poté na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru profesora Zdeňka Sklenáře a Jiřího Mikuly (1973–1979).
Jiří Brázda je uznávaný český malíř, kreslíř a grafik, který je znám pro svůj přínos v oblasti grafické tvorby a ex libris. Při své tvorbě používá kombinované techniky, jako jsou akryl, olej, tužky a barevné inkousty, na různých površích, jako je plátno a papír. V oblasti grafiky se specializuje na techniky jako suchá jehla, rytina a mezzotinta.
Během své kariéry získal řadu ocenění doma i v zahraničí a jeho tvorba byla představena na více než dvou stech samostatných a kolektivních výstavách po celém světě. Je členem Unie českých výtvarných umělců a Sdružení umělců grafiků Hollar