datum aukce 10. 12. 2017 13:30
48
prodáno za: 1 000 000 CZK
vyvolávací cena: 950 000 CZK

27. Merta Jan *1952

Svižně-Flink, 1998 - akryl, plátno, 145 × 145 cm, sign. na rubu Jan Merta 98, Svižně-Flink odhadní cena 1 250 000–1 500 000 Kč Jan Merta patří dnes k nejuznávanějším českým malířům. Ve svých monumentálních velkorysých malbách se pohybuje na hranici viděného a skrytého, a zachycuje to, co leží za okrajem věcí. Virtuózní malba směřující k abstrakci vychází vždy z konkrétního zážitku reálné skutečnosti.

Sál 1 000 000 CZK 10. 12. 2017 13:48:04
Sál 950 000 CZK 10. 12. 2017 13:48:01