#443

Pavel Besta
(1958)

Asi je jediná

Pavel Besta  - Asi je jediná
#443

Pavel Besta
(1958)

Asi je jediná

Starting price
57 000 Kč
Login to limit

Basic info

datace autora
1958

About

olej, plátno | 2018 | 60 x 70 cm | sign. PD Besta 18

Author

Pavel Besta se narodil 28. září 1958 v Čeladné u Frýdku-Místku na Moravě. Mladá léta prožil převážně v Ostravě-Porubě. Po přestěhování do Prahy a absolvování místního gymnázia začal studovat Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Po dvou letech přešel na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se věnoval oboru restaurování výtvarných děl a později malbě pod vedením profesora Jana Smetany. Studia na Akademii výtvarných umění ukončil v roce 1985.

Pavel Besta prezentoval svá díla na řadě výstav jak v České republice, tak i v zahraničí. Mimo jiné se jeho práce objevily na Mezinárodní výstavě studentských prací v japonském Kóbe (1985), na Československém týdnu ve Finsku (1986) a na Mezinárodním bienále současného umění ve Florencii (2001). V roce 2006 měl samostatnou výstavu s názvem "Otisk Člověka" v Českém kulturním centru v Paříži.

Jeho tvorba se zaměřuje na prolínání přírodního prostředí, zejména jihočeské krajiny, s umělým světem lidských obydlí. Besta ve svých obrazech zachycuje bohatou symboliku, která vypráví příběhy a zachycuje otisky života lidí v domech a krajině. Jeho práce odrážejí témata jako rodina, mezilidské vztahy, umírání, osamění a láska.

Pavel Besta žije a pracuje střídavě v Praze a v Myšenci v jižních Čechách.

You might also like

Show the entire selection