#194

Josef Velčovský
(1945)

Lofotské ostrovy

Josef Velčovský
Josef Velčovský
Josef Velčovský
Josef Velčovský
Josef Velčovský
#194

Josef Velčovský
(1945)

Lofotské ostrovy

4 limits
226 zobrazení
Actual price
75 000 Kč
GALERIE LAZARSKÁ - aukce s.r.o.
Starting price: 30 000 Kč
Login to limit

About

akryl, 30 x 40 cm, signováno, rámováno. Na rubu štítky a razítko s ověřením původu

Author

Josef Velčovský, český ilustrátor, grafik, malíř a výtvarný redaktor, se narodil 7. října 1945 ve Václavovicích. Vzdělání získal na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti v letech 1959–1963 pod vedením Vladimíra Hrocha a následně v letech 1963–1969 na Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze u Karla Součka.

Josef Velčovský je známý svým pestrým uměleckým repertoárem, který zahrnuje malbu olejem a akrylem. Často se věnuje tvorbě rozměrných pláten, ale také vytváří drobné barevné litografie. Jeho umělecký projev byl ovlivněn inspirací z cest po Evropě, zejména během mládí. V Paříži dále rozšířil své vzdělání studiem v Ateliéru 13.

Josef Velčovský je významným ilustrátorem, a to zejména v oblasti knižní ilustrace. Ilustroval více než 70 knih, což přispělo k jeho uznání v umělecké sféře. V teoretickém rámci umění je řazen mezi poetické surrealisty a často je spojován s imaginativním proudem.

Jeho umělecký přínos a rozmanitost zanechaly v české výtvarné scéně výraznou stopu, a to nejen jako malíře a grafika, ale také jako schopného ilustrátora, který dokázal propojit výtvarné umění s literárním světem.

You might also like

Show the entire selection