#17

Antonín Slavíček
(1870 – 1910)

Polní cesta

Antonín Slavíček (1870 - 1910)
#17

Antonín Slavíček
(1870 – 1910)

Polní cesta

Mimořádná aukce / Malba
No limits
828 zobrazení
Not sold
900 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 5. 2023 18:00

Basic info

Monogramováno PD "A.S."
Tempera na lepence
rozměry
50x60
Rám, sklo
Rám mírně poškozen
Nedatováno
popis
Vrcholný představitel českého umění přelomu století. Studium na akademii několikrát přerušil. V roce 1888 pravděpodobně z nešťastné lásky odešel do benediktinského kláštera v Rajhradu na Moravě. V r. 1909 po mrtvici ochrnul na pravou polovinu těla; snažil se pak malovat levou rukou, pokoušel se o malá zátiší. Výsledky byl zklamán, 1. února 1910 zvolil dobrovolnou smrt střelnou zbraní. Antonín Slavíček byl mistrem v zachycení světla a stínu. Zajímavost: jeho vnuci byli Mikuláš Medek, malíř, a Ivan Medek, novinář a kancléř.
další info
Vzadu potvrzení pravosti (p. Maximilián Duchek, stálý přísežný soudní znalec). Autenticitu díla rovněž potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař.

About

Polní cesta

Author

You might also like

Show the entire selection