Basic info
signatura | Monogramováno PD "A.S." |
technika | Tempera na lepence |
rozměry | 50x60 |
rám | Rám, sklo |
zachovalost | Rám mírně poškozen |
rok | Nedatováno |
popis | Vrcholný představitel českého umění přelomu století. Studium na akademii několikrát přerušil. V roce 1888 pravděpodobně z nešťastné lásky odešel do benediktinského kláštera v Rajhradu na Moravě. V r. 1909 po mrtvici ochrnul na pravou polovinu těla; snažil se pak malovat levou rukou, pokoušel se o malá zátiší. Výsledky byl zklamán, 1. února 1910 zvolil dobrovolnou smrt střelnou zbraní. Antonín Slavíček byl mistrem v zachycení světla a stínu. Zajímavost: jeho vnuci byli Mikuláš Medek, malíř, a Ivan Medek, novinář a kancléř. |
další info | Vzadu potvrzení pravosti (p. Maximilián Duchek, stálý přísežný soudní znalec). Autenticitu díla rovněž potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. |
About
Author