#200

Josef Wagner
(1901 – 1957)

Detail krajiny

Josef Wagner
#200

Josef Wagner
(1901 – 1957)

Detail krajiny

1 limit
53 zobrazení
Sold for
23 000 Kč
Starting price: 9 500 Kč
12. 6. 2019 18:00

Basic info

1999
sign. DU Wagner, PD monogr. W 99
olej, plátno
64,5 x 29,5
1938-2016

About

Detail krajiny

Author

Josef Wagner se narodil 2. března 1901 v Jaroměři, kde pocházel ze staré kamenické rodiny. Studoval na kamenosochařské škole v Hořicích a později na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se věnoval sochařství pod vedením profesorů Jana Štursy a Otakara Španiela.

Byl známý jako český sochař a kreslíř, jehož práce ovlivnily uměleckou scénu své doby. Proslavil se především svými sochařskými díly, které kombinovaly kámen a dřevo, a které se vyznačovaly osobitým rukopisem a citlivým zpracováním detailů.

Josef Wagner používal širokou škálu technik, včetně sochařství, kresby a restaurátorských prací. Jeho práce zahrnovaly monumentální sochy, pomníky, náhrobní sousoší, plastiky, reliéfy a vlysy, které zdobily jak veřejné budovy, tak i církevní stavby.

Zemřel 10. února 1957 v Havlíčkově Brodě ve věku nedožitých 56 let.

You might also like

Show the entire selection