Basic info
rok | 1999 |
signatura | sign. DU Wagner, PD monogr. W 99 |
technika | olej, plátno |
rozměr | 64,5 x 29,5 |
autor | 1938-2016 |
About
Author
Josef Wagner se narodil 2. března 1901 v Jaroměři, kde pocházel ze staré kamenické rodiny. Studoval na kamenosochařské škole v Hořicích a později na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se věnoval sochařství pod vedením profesorů Jana Štursy a Otakara Španiela.
Byl známý jako český sochař a kreslíř, jehož práce ovlivnily uměleckou scénu své doby. Proslavil se především svými sochařskými díly, které kombinovaly kámen a dřevo, a které se vyznačovaly osobitým rukopisem a citlivým zpracováním detailů.
Josef Wagner používal širokou škálu technik, včetně sochařství, kresby a restaurátorských prací. Jeho práce zahrnovaly monumentální sochy, pomníky, náhrobní sousoší, plastiky, reliéfy a vlysy, které zdobily jak veřejné budovy, tak i církevní stavby.
Zemřel 10. února 1957 v Havlíčkově Brodě ve věku nedožitých 56 let.